Kursy językowe za granicą – czas na Afrykę

Comment

Nauka języków obcych Projekty Bostonu
Shamwari_Game_Reserve_021

O tym, że jest możliwość spędzenia wakacyjnego czasu w ciekawych miejscach i jednoczesnej nauki języków obcych pisaliśmy już kilkukrotnie. Wciąż zachęcamy do korzystania z tej możliwości, tym bardziej, że kraje, które można odwiedzić są niezwykle ciekawe i mało popularne wśród turystów. Nowym kierunkiem, dostępnym w tym roku jest Republika Południowej Afryki. Szykuje się prawdziwy hit!

Młodzież zainteresowana nauką języka w RPA ma niepowtarzalną okazję spędzenia dwóch tygodni w przepięknym rezerwacie Shamwari. Jest on jednym ze słynniejszych rezerwatów przyrody w RPA, uważanym jednocześnie za jeden z najbardziej luksusowych i dekadenckich. Do przyjazdu tu ma jednak przyciągnąć inny aspekt tego miejsca – bliskość natury, możliwość poznania nowej kultury i kontakt z dzikimi zwierzętami oraz opieka nad nimi. To tu została założona Fundacja Born Free, która pielęgnuje dzikie lwy i lamparty uratowane z rąk kłusowników, odratowane z cyrków lub ogrodów zoologicznych, i przystosowuje je do ponownego życia na wolności. Shamwari to miejsce stworzone dla tych, którzy nie boją się wyzwań i chcieliby sprawdzić się w zupełnie nowej dla siebie rzeczywistości – nauka angielskiego przeplata się tu z nauką o ochronie przyrody, wiedzą o pielęgnacji zwierząt i poznawaniem elementów bogatej i niezwykłej kultury afrykańskiej.

gameviewing_0006com

Oczywiście uroki tego miejsca to nie wszystkie powody, dla których warto skorzystać z propozycji wyjazdu. Drugim – równie istotnym – aspektem jest nauka języka angielskiego, która prowadzona będzie podczas pobytu w RPA. Organizatorzy przewidzieli trzy godziny lekcyjne kursu językowego pięć razy w tygodniu. Zajęcia językowe prowadzone będą przez native speakerów w międzynarodowych grupach, co mocno wyróżnia je na tle typowych kursów językowych.

Shamwari_Game_Reserve_021

Nie zabraknie atrakcji dodatkowych. Program pozalekcyjny jest dodatkową stymulacją językową i sprawdzeniem nabytych umiejętności w praktyce. Zależnie od warunków pogodowych, program może obejmować: wspólne barbecue i zabawy w basenie, tańce afrykańskie, podstawy zarządzania rezerwatem, śledzenie dzikich kotów, wizytę w Fundacji Born Free (Big cats), monitorowanie zwyczajów dużych ssaków (np. słoni), wizytę w centrum rehabilitacyjnym dla nosorożców czy podstawy survivalu w buszu. W programie jest także całodniowa wycieczka do Port Elizabeth z opiekunami szkoły oraz trzydniowy pobyt w Kapsztadzie.

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się czy warto, zajrzyjcie do Akademii Językowej Boston – przekonamy nawet największych sceptyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>