Nieco inny sposób nauki języków obcych

Comment

Nauka języków obcych Projekty Bostonu
phoca_thumb_l_foto. 40

Kursy językowe zazwyczaj mają podobną formę, niewiele różniąc się od zwykłych lekcji w szkole. Oczywiście ma to swoje plusy, ale czasami takie zajęcia trzeba jakoś urozmaicić. Na szczęście poza zwykłymi lektoratami są inne, atrakcyjniejsze sposoby na naukę obcego języka. Można na przykład połączyć kurs językowy z warsztatami z innej dziedziny. Takie zajęcia można dopasować do zainteresowań i – co równie ważne – wieku uczestników.

Dla najmłodszych świetną propozycją mogą być zajęcia z robotyki z elementami językowymi. Ideą takich warsztatów jest wprowadzenie dzieci w świat techniki oraz informatyki. Już w dzisiejszych czasach nie jest to przedmiot zainteresowania nielicznych, ale codzienność. Ucząc dzieci od najmłodszych lat tych zagadnień, ułatwiamy im start w dorosłe życie w świecie, w którym nowoczesne technologie otaczają nas ze wszystkich stron. Na tego typu zajęciach wzbudzamy w nich ciekawość, rozwijamy ich zdolności manualne, znajomość zagadnień z dziedziny informatyki i matematyki. Dodatkowym elementem jest nauka języka angielskiego w zakresie wykorzystywanym w informatyce i świecie nowych technologii.

A dorośli? Dorośli mogą na przykład poprawić znajomość języków obcych, poprawiając jednocześnie zdolności kulinarne. Oczywiście są tu pewne ograniczenia, nie każdy język obcy da się bowiem połączyć z atrakcyjną kuchnią narodową. Ale weźmy na przykład Włochy. Język włoski jest jednym z popularniejszych i Polacy chętnie się go uczą. A włoską kuchnię wręcz kochają. Włoskich restauracji jest w naszym kraju coraz więcej, również na naszych domowych stołach często pojawiają się dania tamtejszej kuchni. Dzięki kursom gotowania połączonym z nauką języka włoskiego możemy nie tylko udoskonalić swoje kulinarne zdolności, ale też nauczyć się porozumiewania po włosku.

To tylko dwa z wielu przykładów na to, jak można urozmaicić naukę języków obcych i połączyć ją z innymi, praktycznymi i jednocześnie przyjemnymi zajęciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>