Międzynarodowe certyfikaty językowe – przydatna sprawa

Comment

Nauka języków obcych
TOEFL_Junior-PLAKAT.pdf

Świat jest mały. I bardziej dostępny niż kiedykolwiek. Studia czy praca za granicą nie są dzisiaj żadnym problemem i decyduje się na nie coraz więcej młodych ludzi. W dodatku nie muszą oni ograniczać się tylko do Europy, równie łatwo wyjechać do Azji, obu Ameryk czy Australii. I wcale nie trzeba znać języka. Jednak z tą umiejętnością będzie nam dużo łatwiej. Zwłaszcza, jeśli potwierdzimy ją odpowiednim certyfikatem.

Przygoda czy długie przygotowania?

Wiele osób decyduje się na wyjazd za granicę spontanicznie. Jadą w nieznane z plecakiem, nierzadko bez środków finansowych, nie mając żadnego planu na to, co będzie dalej. Kieruje nimi chęć przeżycia przygody, poznania świata, zmiany w dotychczasowym życiu. Często taki spontaniczny wyjazd kończy się osiedleniem w obcym kraju, znalezieniem tam pracy i założeniem rodziny. Jednak nie każdy jest w stanie podjąć taką decyzję, rzucić wszystko i ruszyć w nieznane. Marzycie o studiach lub karierze w innym kraju, ale wolicie mieć wszystko zapięte na ostatni guzik? Nic straconego! Poznawanie świata możecie zacząć od wakacyjnego kursu językowego. Zwiedzanie obcych krajów połączycie w ten sposób z nauką języka dużo skuteczniejszą niż na lekcjach w szkole czy nawet kursach językowych w kraju. Kolejnym krokiem mogą być studia na zagranicznej uczelni. Nieważne, czy wyjedziecie na semestr, czy na cały okres studiów – na pewno przeżyjecie coś wyjątkowego. A po studiach, wiadomo – praca. Najlepiej w zagranicznej firmie. I oczywiście za granicą!

Mini  Plakat TOEIC TOEFL

Marzysz o zagranicznych studiach i karierze? Zrób certyfikat!

Brzmi bardzo fajnie, ale na studia na zagranicznej uczelni wcale nie jest tak łatwo się dostać. Do pracy w wielkich firmach w Anglii, USA czy Hongkongu też nie przyjmują byle kogo. Jedną z pierwszych rzeczy, o jakie powinniśmy zadbać, myśląc o zagranicznych studiach lub karierze  jest potwierdzenie naszej znajomości obcego języka. Pomocne są w tym odpowiednie certyfikaty. Uznawane niemal na całym świecie egzaminy TOEFL i TOEIC z języka angielskiego, WiDaF z niemieckiego czy TFI z francuskiego będą naszą przepustką do studiów i pracy w wymarzonym miejscu. Przygotowane są one w taki sposób, by potwierdzać naszą znajomość języka w sytuacjach życia codziennego i w środowisku pracy. Większy nacisk kładą na to, czy jesteśmy w stanie wykorzystać umiejętności językowe w praktyce, a nie na to jaka jest nasza znajomość teorii. Taki certyfikat stanowi paszport do studiów na całym świecie, a dla pracodawcy będzie bardzo cennym elementem naszego CV. Jeżeli więc chcecie poznawać świat i wiążecie swoją przyszłość z zagranicą, ale spontaniczny wyjazd z plecakiem nie jest dla Was, koniecznie zainteresujcie się tematem międzynarodowych certyfikatów językowych!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>